Sf. Maslu, Sobor de preoti, Sf. moaste: Sf. Cruce, Sf. Andrei, Nectarie, Efrem, Pantelimon

Doamne ajuta, fratilor!
 
Maine, sambata 5 noiembrie, începând cu ora 10.00, va așteptam cu drag sa ne rugam pentru binecuvantare, iertarea păcatelor si sanatatea sufletului si a trupului la Taina Sfântului Maslu la biserica noastra din Oirschot. Dupa Sfântul Maslu vom săvârși pomenirea celor adormiți intru Domnul si a dragii noastre Mihaela. Va invit sa participați. Sunt si Moșii de toamna.
Pe tot parcursul slujbei vom avea alaturi de noi mai multi preoti, in frunte cu Parintele Dobri Ivanov, Vicar Administrativ al Episcopiei de Silistra (Bulgaria). Parintele Ivanov ne va aduce spre inchinare o racla cu sfinte moaste (Sf. Ap. Andrei, Sf. Dimitrie Basarabov, Sf. Efrem cel Nou, Sf. Nectarie de la Eghina, Sf. Pantelimon, particele din Sf. Cruce).
Cei care puteți si doriti, ar fi frumos sa pregătim si ceva de mancare pentru preoții care vor veni la slujba(pentru 5-10 persoane maxim).
 
Despre taina Sf. Maslu gasiti aici.
 
Va astept si va imbratisez cu bucurie intru Domnul,
Preot Ciprian-Constantin PINTILIE
www.biserica-eindhoven.nl

Contact

Parohia ortodoxa Sfanta Parascheva Eindhoven-Oirschot
Bernadettestraat 2
5688 KN Oirschot

E-mail: Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Telefon parinte: +32 486265644

Ajuta biserica

Donatii